Apsilankykite „Sūrio džiazo“ namuose!
„Sūrio džiazo“ kavinėje maistas ruošiamas iš greta sūrinėje pagamintų šviežių pieno produktų bei pačių gaminamo sūrio.
Meniu rasite: įvairių salotų, khachapuri, keptų sūrių, blynelių, mūsų populiariausių desertų panna cotta, crème brûlée, „Sūrio džiazo“ brandintų, tradicinių bei šviežių sūrių degustacinių rinkinių ir kitų skanėstų.
DARBO LAIKAS
II – VII 09:00–19:00 val.
I – nedirbame.
ADRESAS
Mituvos g. 28, Girdžių k., Jurbarko raj.
TELEFONO NUMERIS
+370 614 97779
Kavinėje vyksta užsakomosios degustacijos grupėms, todėl prieš atvykstant kviečiame pasiteirauti dėl kavinės užimtumo.
Kavinė įsikūrusi Jurbarko rajone. Keliaudami pas mus nepraleiskite progos susiplanuoti išvyką po vieną gražiausių Lietuvos vietų – panemunę. Norintiems pažinti Jurbarko kraštą siūlome paskaityti straipsnį čia.
Kavinėje, be gardžių patiekalų rasite visą mūsų brandintų sūrių ir pieno produktų asortimentą palankiausiomis kainomis.
Aukščiausios kokybės sūriai ir pieno produktai pagaminti iš šviežio ir natūralaus ūkyje gaunamo karvių pieno.
Receptas įkvėptas Italijos, Prancūzijos ir Lietuvos sūrių gamybos tradicijų bei įkūrėjos Svajonės improvizacijos.
Rankų darbo sūriai su meile pagaminti šeimos sūrinėje, Jurbarko krašte.
Švelnus, pusiau kietas oranžinės spalvos sūris su labai gražiomis apvaliomis skylutėmis. Labai malonaus skonio ir išskirtinės išvaizdos. Oranžinė spalva išgaunama iš natūralaus dažo anato.
Anatas – medžiaga, gaunama iš dažinės urlijos medžių, augančių tropinėje Amerikoje, naudojama kaip raudonas maisto dažiklis ir kaip gardiklis. Jos kvapas aprašomas kaip „silpnai pipiriškas, su muskato užuomina“, o skonis – kaip „saldokas ir pipiriškas“.
„Bliuzas“ labai papuošia šventinį stalą, nes yra išskirtinės išvaizdos. Šis sūris ypatingai dera prie sauso ir pusiau sauso balto vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, anatas E160b, druska.
Pusiau kietas sūris „Nakties simfonija“ su klevo medžio pelenais. Švelnus, išskirtinės išvaizdos ir labai malonios tekstūros.
Brandinimo laikotarpis: 4–8 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, maistinė anglis (klevo medžio pelenai E 153), druska.
Kiekvienas „Bugi vugi“ sūris skirtingai margas ir labai išraiškingos išvaizdos. Prekyboje galite rasti dviejų ar net trijų spalvų derinių.
Ryškią spalvą suteikia angliško sūrio čederio dažiklis anatas. Jis gaminamas iš medžių augančių tropinėje Amerikoje. Dažiklis anatas suteikia sūriui ryškią oranžinę spalvą ir švelnų skonį.
Brandinimo laikotarpis: 3–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, dažiklis anatas E 160b, druska.
Švelnus, pusiau kietas juodai baltai margas sūris. Sukurtas pasitinkant naujuosius Jaučio metus. Sūrio išvaizda imituoja karvės kailį.
„Pasadoblis“ labai tinka šventinei vakarienei, nes yra išskirtinės išvaizdos. Jis puikiai dera prie sauso balto ir raudono vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, maistinė anglis (klevo medžio pelenai E 153), druska.
Sūris „Serenada“ įkvėptas prancūziškosios virtuvės, pagardintas klasikiniu provanso žolelių mišiniu, kuris sūriui suteikia subtilų žolelių aromatą ir išskirtinį skonį.
Brandinimo laikotarpis: 4–8 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, žolelės (3%), druska.
Brandintas fermentinis sūris su ožragėmis ir kalendra.
Sūrio skonis, kaip žymaus M. Ravelio kūrinys „Bolero“, įtraukiantis ir intensyvus. Ožragių sėklų ir kalendros duetas sūriui suteikia grybo, riešuto poskonį, juntamas ir lengvas aštrumas.
Brandinimo laikotarpis: 4–8 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, ožragės ir kalendros sėklos (3%), maistinė anglis (klevo medžio pelenai E 153), druska.
Švelnus, pusiau kietas sūris su pankolio sėklomis, kurios sūriui suteikia ypatingai švelnų anyžių poskonį.
Pankolis – salierinių šeimos daugiamečio skėtinio augalo vaisiai (sėklos). Tai aukštas (iki 2m aukščio) augalas, išoriškai primenantis krapą, o aromatu – anyžių. Pankolio sėklos panašios į kmyną, tik stambesnės, šviesiai žalios spalvos. Pankolis – išties nepaprastas augalas. Augalo gimtinė – Pietų Europa ir Indija. Senovės saksai pankolį buvo įtraukę į 9 šventų žolių sąrašą. Sanskrite pankolį vadina Šatapušta ir Madhurika – „augalu su šimtais žiedų” ir „saldžiai kvepiančiu”.
Šiam augalui nuo senų senovės priskiriamos mistinės galios: Anglijoje pankolio šakeles kabindavo ant durų, kad apsisaugotų nuo užkalbėjimų ir blogų dvasių, Graikijoje pankolis yra sėkmės simbolis, o ilgi pankolių stiebai laikyti šventais, nes pagal legendas esą didvyriai jais atnešę žmonėms į žemę ugnį.
Beje, šio augalo kvapas ir skonis nėra nei labai aštrus, nei deginantis, priešingai, labai švelnus. Pankolis – idealus prieskonis net tiems žmonėms, kuriems aštresnių prieskonių iš viso naudoti negalima.
„Rumba“ puikiai tiks tiek kasdienos pusryčių stalui, tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie balto pusiau sauso ar pusiau saldaus vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, pankolio sėklos (3%), druska.
Sūris „Klumpakojis“ ypač populiarus tarp lietuviškos virtuvės mėgėjų. Kmynas lietuviškoje virtuvėje įsitvirtino ne veltui. Ši sėkla turtinga antioksidantais, turi daug naudingų mineralų ir vitaminų.
„Klumpakojis“ puikiai tiks tiek kasdienos pusryčių stalui, tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie alaus.
Brandinimo laikotarpis: 4–8 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, kmynai (3%), druska.
Pikantiško skonio sūris „Pipirinis tango“ puikiai tinka prie vyno ir alaus. Rausvieji pipirai, nors nėra pipirų šeimos atstovai, sūriui suteikia švelnų, tačiau ne mažiau sodrų skonį.
Brandinimo laikotarpis: 4–8 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, rausvieji pipirai (3%), druska.
Sūris „Salsa“ pagardintas žaliaisiais pipirais, kurie yra gaminami iš juodojo pipiro medžio vaisių, tačiau derlių nuimant dar nepilnai prinokusį. Žalieji pipirai yra švelnesni už juoduosius, turi gaivesnį, citrusinio aromato skonį, kuris jaučiamas ragaujant sūrį. „Salsos“ pikantiškumas puikiai dera prie vyno ar alaus.
Brandinimo laikotarpis: 4–8 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pienarūgštės bakterijos, fermentas, žalieji pipirai (3%), druska.
Pusiau kietas labai malonaus skonio ir kvapo sūris, kurį sūriui suteikia ožragės sėklos. Ragaujant sūrį jaučiamas riešutų ar gyrbų prieskonis.
Ožragė – tai mažos gelsvai rusvos spalvos pupelės. Ankštyje subręsta apie 10–20 lygių, kietų, kiek kampuotų pupelių. Pats augalas primena dobilą. Prieskoniams naudojami ir ožragės želmenys. Ožragė kilusi iš Pietvakarių Azijos ir Viduržemio jūros regiono. Ožragių sėklų skonis kartus, aromatas saldokas, savitas ir nepakartojamas, primenantis šieno ir karamelės kvapą. Patiekalams suteikia deginto cukraus, riešutų ir šiek tiek česnako skonį.
„Polonezas“ tinka tiek užkandžių stalui, tiek šventinei vakarienei. Ilgo brandinimo sūriai turi aštroką ypatingą skonį. Sūris puikiai dera degustacijai prie įvairių vynų ir netgi kavos.
Brandinimo laikotarpis: 2–10 mėn. ir ilgiau.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, ožragės sėklos(3%), druska.
Ryškaus ir išskirtinio skonio, kietasis klasikinio skonio sūris be priedų.
„Simfonija“ labai tinka užkandžių stalui ir šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera su visais vynais.
Brandinimo laikotarpis: 12–24 mėn. ir ilgiau.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, druska.
Stipresnio skonio, pusiau kietas sūris, kurio gamyboje naudojamas baltasis pelėsis.
„Noktiurnas“ puikiai tiks tiek kasdienos pusryčių stalui, patiekalų gamybai tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie balto ir raudono sauso ar pusiau sauso vyno, taip pat tinka ir prie alaus.
Brandinimo laikotarpis: 2–6mėn. ir ilgiau.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, druska.
Pusiau kietas sūris. Specifinį skonį nulemia ypatingų bakterijų kombinacija.
„Barkarolė“ vertinama klasikinių sūrių mylėtojų, ji puikiai tiks tiek kasdienos pusryčių stalui, patiekalų gamybai tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie balto ir raudono pusiau sauso vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, druska.
Švelnus, pusiau kietas sūris. Sūrio pavadinimas atspindi jo esmę. Tai klasikinio skonio sūris be priedų.
„Klasika“ puikiai tiks tiek kasdienos pusryčių stalui, patiekalų gamybai tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie balto pusiau sauso ar pusiau saldaus vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6mėn. ir ilgiau.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, druska.
Švelnus, pusiau kietas dvispalvis sūris. Juoda spalva išgaunama iš klevo medžio pelenų (maistinė anglis), oranžinė iš natūralaus dažo anato, kuris gaunamas iš dažinės urlijos medžio žievės.
„Rapsodija“ labai tinka šventinei vakarienei, nes yra išskirtinės išvaizdos. Šis sūris ypatingai dera prie sauso balto vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, maistinė anglis (klevo medžio pelenai E153), anatas E160b, druska.
Riebus ir švelnus, pusiau kietas sūris su viduržemio jūros žolelėmis, kurios sūriui suteikia malonų ir turtingą skonį.
„Etiudas“ tinka tiek užkandžių stalui, patiekalų gamybai tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie sauso balto ir raudono vyno.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, viduržemio jūros žolelės (3%), druska.
Stipresnio specifinio skonio, pusiau kietas sūris su juodgrūdės sėklomis, kurios sūriui suteikia ypatingą skonį.
Juodgrūdė – vienmečio vėdryninių šeimos augalo sėklos, savo išvaizda primenančios juodas mažytes ašaras ar lašelius. Anglijoje šis prieskonis vadinamas „velniu krūmuose“, liaudyje žinoma kaip „veneros plaukai“, o prancūzai vadina „keturiais prieskoniais“, nes savo laiku prancūzai pajuto ne tik juodojo pipiro skonį, bet ir dar tris poskonius, tame tarpe ir muskato riešuto. Juodgrūdžių sėklų skonis ir aromatas aštrokas, bet malonus. Savo esme juodgrūdė primena aguonas ir gali puikiai jas pakeisti duonos ar pyrago gaminiuose. Skonis – pipirinis, kvepia kamparu, aromatas artimas raudonėliui ir čiobreliui, šiek tiek – kmynui.
„Siuita“ puikiai tiks tiek užkandžių stalui tiek šventinei vakarienei. Sūris puikiai dera degustacijai prie balto sauso ar pusiau sauso vyno, galima tiekti ir prie alaus. Šis sūris taip pat labai dera ruošiant patiekalus iš makaronų.
Brandinimo laikotarpis: 2–6 mėn.
Sudėtis: nepasterizuotas karvės PIENAS, pieno rūgšties bakterijos, fermentas, juodgrūdės sėklos (3%), druska.